Turlederne

Hjemmeside: Søren P. Petersen

Illustrationer: Erik Bay

Opdateret: 23/9 2019

Klik på illustrationen for at

se den i fuld størrelse.

Birgit Ahnfeldt-Mollerup, +45 3967 0751, bham3739@gmail.com


Karen Boldsen, +45 2892 5101, karen.boldsen@gmail.com


Erik Christiansen, +45 2346 2460, christiansen1@adslhome.dk


Karsten R. Hansen, +45 3258 0256 / 3020 0256, karaha@outlook.com


Lene Hansen, 2448 4012, lhabhn@gmail.com


Birgit Højmark-Jensen, +45 2370 7373, BirgitHojmark@jubii.dk


Tage Jensen, +45 4052 2932, mail@pustaca.dk


Hans Jørgensen, +45 2560 8960, hans@hjjit.dk


Kirsten Nykjær Kragh, +45 2982 2619, kikra40@gmail.com


Jan Krønert, +45 4541 2026 / 2337 7172


Per Krønert, +45 2794 5734, p.kronert@gmail.com


John Bracker Larsen, +45 2137 3539, kaitnik1@gmail.com


Birgitte Borgen Marcussen, +45 2964 5133, Birgitte.Borgen@mailme.dk


Per Bak Olesen, +45 2057 5671, perbakolesen@gmail.com


Michael Olsen, +45 3031 3270, miol@outlook.com


Marianne Ottesen, +45 4046 3354., ma.ottesen@gmail.com


Conny Rom Petersen, +45 2146 3707 / 4542 4289, Conny@Rom-Petersen.dk


Søren P. Petersen, +45 2627 4289 / 4542 4289, Soren.P.Petersen@Rom-Petersen.dk


Bent Vinkler Rasmussen, +45 4588 3665 / 2168 9081, bentvinkler@outlook.dk


Jørgen Rasmussen, +45 2057 8982, joergen.r@gmail.com


Nina Rasmussen, +45 2670 5045, nina.rasmussen@yahoo.dk


Torben Schou, 2381 4890, torben@torbenschou.dk

Afdelingens turledere tilrettelægger og udfører afdelingens arrangementer.

Alt arbejde foregår på frivillig basis.

Planlægningsmøder


Kom og vær med til at planlægge DVL-Lyngbys ture for den kommende to-måneders periode. Måske opdager du, at det også er noget for dig at deltage i det spændende arbejde, der er forbundet med at lave gode og interessante ture for andre mennesker.

Du behøver ikke at tilmelde dig - bare mød op i Fuglevadmølle, Møllevej 4, 2800 Lyngby kl. 19:00.

Vores planlægningsmøder holder vi:

Tirsdag 8. oktober 2019

Tirsdag 10. december 2019

Tirsdag 11. februar 2020

Onsdag 15. april 2020

Tirsdag 9. juni 2020

Illustrationer Erik Bay: "Vi holder sammen"

DVL-Lyngbys turledere