Turlederne

Birgit Ahnfeldt-Mollerup, +45 3967 0751, pivo3739@gmail.com

 

Erik Christiansen, +45 2346 2460, christiansen1@adslhome.dk

 

Karsten R. Hansen, +45 3258 0256 / 3020 0256, karaha@outlook.com

 

Birgit Højmark-Jensen, +45 2370 7373, BirgitHojmark@jubii.dk

 

Hans Jørgensen, +45 2560 8960, hans@hjjit.dk

 

Henrik Lehmann, +45 4018 5640, henrik-lehmann@hotmail.com

 

Kirsten Nykjær Kragh, +45 2982 2619, kikra@webspeed.dk

 

Tage Jensen, +45 3969 3300, mail@pustaca.dk

 

Astrid Kristiansen, +45 2042 3184, abk3660@gmail.com

 

Jan Krønert, +45 4541 2026 / 2337 7172

 

Per Krønert, +45 2794 5734, p.kronert@gmail.com

 

John Bracker Larsen, +45 2137 3539, kaitnik1@gmail.com

 

Birgitte Borgen Marcussen, +45 2964 5133, Birgitte.Borgen@mailme.dk

 

Per Bak Olesen, +45 2057 5671, perbakolesen@gmail.com

 

Michael Olsen, +45 3031 3270, miol@outlook.com

 

Marianne Ottesen, +45 4046 3354., ma.ottesen@gmail.com

 

Conny Rom Petersen, +45 2146 3707 / 4542 4289, Conny@Rom-Petersen.dk

 

Søren P. Petersen, +45 2627 4289 / 4542 4289, Soren.P.Petersen@Rom-Petersen.dk

 

Bent Vinkler Rasmussen, +45 4588 3665 / 2168 9081, bentvinkler@outlook.dk

 

Jørgen Rasmussen, +45 2057 8982, joergen.r@gmail.com

 

Nina Rasmussen, +45 2948 2598, nina.rasmussen@yahoo.dk

 

Torben Schou, 2381 4890, torben@torbenschou.dk

 

Karina F. Steenholt, +45 2874 9263 ksteenholt@hotmail.com

Afdelingens turledere tilrettelægger og udfører afdelingens arrangementer.

Alt arbejde foregår på frivillig basis.

Planlægningsmøder

 

Kom og vær med til at planlægge DVL-Lyngbys ture for den kommende to-måneders periode. Måske opdager du, at det også er noget for dig at deltage i det spændende arbejde, der er forbundet med at lave gode og interessante ture for andre mennesker.

Du behøver ikke at tilmelde dig - bare mød op i Fuglevadmølle, Møllevej 4, 2800 Lyngby kl. 19:00.

Vores planlægningsmøder holder vi:

 

Tirsdag 10. ok´tober 2017

Tirsdag 12. december 2017

Tirsdag 13. februar 2018

Tirsdag 10. april 2018

Mandag 11. juni 2018

Illustrationer Erik Bay: "Vi holder sammen"

Menu til Om DVL-Lyngby

DVL-Lyngbys turledere