Turlederne

Klik på illustrationen for at

se den i fuld størrelse.

Hjemmeside: Søren P. Petersen

Illustrationer: Erik Bay

Opdateret:26/4-2018

Birgit Ahnfeldt-Mollerup, +45 3967 0751, pivo3739@gmail.com

 

Karen Boldsen, +45 2892 5101, karen.boldsen@gmail.com

 

Erik Christiansen, +45 2346 2460, christiansen1@adslhome.dk

 

Karsten R. Hansen, +45 3258 0256 / 3020 0256, karaha@outlook.com

 

Birgit Højmark-Jensen, +45 2370 7373, BirgitHojmark@jubii.dk

 

Hans Jørgensen, +45 2560 8960, hans@hjjit.dk

 

Henrik Lehmann, +45 4018 5640, henrik-lehmann@hotmail.com

 

Kirsten Nykjær Kragh, +45 2982 2619, kikra@webspeed.dk

 

Lene Hansen, 2448 4012, lhabhn@gmail.com

 

Tage Jensen, +45 4052 2932, mail@pustaca.dk

 

Astrid Kristiansen, +45 2042 3184, abk3660@gmail.com

 

Jan Krønert, +45 4541 2026 / 2337 7172

 

Per Krønert, +45 2794 5734, p.kronert@gmail.com

 

John Bracker Larsen, +45 2137 3539, kaitnik1@gmail.com

 

Birgitte Borgen Marcussen, +45 2964 5133, Birgitte.Borgen@mailme.dk

 

Per Bak Olesen, +45 2057 5671, perbakolesen@gmail.com

 

Michael Olsen, +45 3031 3270, miol@outlook.com

 

Marianne Ottesen, +45 4046 3354., ma.ottesen@gmail.com

 

Conny Rom Petersen, +45 2146 3707 / 4542 4289, Conny@Rom-Petersen.dk

 

Søren P. Petersen, +45 2627 4289 / 4542 4289, Soren.P.Petersen@Rom-Petersen.dk

 

Bent Vinkler Rasmussen, +45 4588 3665 / 2168 9081, bentvinkler@outlook.dk

 

Jørgen Rasmussen, +45 2057 8982, joergen.r@gmail.com

 

Nina Rasmussen, +45 2948 2598, nina.rasmussen@yahoo.dk

 

Torben Schou, 2381 4890, torben@torbenschou.dk

Afdelingens turledere tilrettelægger og udfører afdelingens arrangementer.

Alt arbejde foregår på frivillig basis.

Planlægningsmøder

 

Kom og vær med til at planlægge DVL-Lyngbys ture for den kommende to-måneders periode. Måske opdager du, at det også er noget for dig at deltage i det spændende arbejde, der er forbundet med at lave gode og interessante ture for andre mennesker.

Du behøver ikke at tilmelde dig - bare mød op i Fuglevadmølle, Møllevej 4, 2800 Lyngby kl. 19:00.

Vores planlægningsmøder holder vi:

 

Tirsdag 10. april 2018

Mandag 11. juni 2018

Tirsdag 7. august 2018

Tirsdag 9. oktober 2018

Tirsdag 11. december 2018

Tirsdag 12. februar 2019

Tirsdag 9. april 2019

Tirsdag 11. juni 2019

Illustrationer Erik Bay: "Vi holder sammen"

DVL-Lyngbys turledere